RSS
 

„Kwietniowy śnieg” Rosamunde Pilcher

27 maj

ksKwietniowy śnieg
Autor: Rosamunde Pilcher
wydawnictwo Książnica, Katowice
data wydani 2006
ISBN 9788371328404
liczba stron 200
Podczas niedawnej wizyty w bibliotece wpadła mi w ręce książka angielskiej pisarki Rosamunde Pilcher „ Kwietniowy śnieg”. Ponieważ wcześniej przeczytałam jej „Poszukiwaczy muszelek”, którą byłam zachwycona to i po tą pozycję sięgnęłam z chęcią.
Tym razem autorka opisuje zagmatwame losy rodzeństwa Karoliny i Jodyego, którzy po śmierci ojca zamieszkują z macochą w Londynie. Karolina wkrótce ma poslubić brata macochy a jej brat zamieszkać w Kanadzie. I ty zaczyna się problem! Chłopak nie chce tam wyjeżdżać z macochą i jej partnerem. Wraz z siostrą wyruszają w podróż do Szkocji aby tam odszukać swojego brata, najstarszego z trójki rodzeństwa. Podróż, która kończy się w zaspie przyniesie wiele zaskakujących zmian w życiu Karoliny, Jodego, ich brata ale nie tylko???
Kto lubi takie czytadełka gorąco polecam. Choć moim zdaniem ta pozycja nie dorównuje „Poszukiwaczom muszelek” czyta się ją szybko i może fabuła zbyt przewidywalna ale ….. Nie zraziłam się do twórczości tej autorki. Na pewno sięgnę po inne pozycje.
Moja ocena 4,5/6
Książkę zaliczam do wyzwań czytelniczych: Motyw zdrady w literaturze, WYZWANIE BIBLIOTECZNE, Europa da się lubić ( poziom I, II, III ), KLUCZNIK ( Z kolorem w tytule ).

 
Komentarze (3)

Napisane przez w kategorii Recenzja, Wyzwanie czytelnicze

 

Tags: ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Aga CM

  27 maja 2014 o 18:49

  Zachęcasz…. Jednak obecnie mam inne książki w planach. Może kiedyś…

   
 2. ~Małgorzata Zaczytana

  15 czerwca 2014 o 22:49

  Mam kilka pozycji tej autorki w swojej biblioteczce – stoją tam już bidulki parę lat – nieprzeczytane :(…może warto sięgnąć :)

   
  • Betka

   21 czerwca 2014 o 18:50

   Może nie jest to książka zbyt ambitna ale czasem lubię sięgnąć po takie czytadełko.