RSS
 

„Elektryczne perły” Konrad T. Lewandowski

28 sty

Elektryczne perły: powieść kryminalna retro
Autor: Konrad T. Lewandowski

wydawnictwo Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania 2008
ISBN 9788324586851
liczba stron 320

Po książkę Konrada T. Lewandowskiego pisarza fantasy, science fiction oraz retro powieści kryminalnych sięgnęłam dzięki Klubowi z Kawą nad Książką które odbyło się w Sosnowcu. Wcześnie nie znana mi była tego autora. I tu bardzo miłe zaskoczenie. „Elektryczne perły” pochłonęły mnie od pierwszej do ostatniej strony.
Akcja powieści znakomicie osadzona jest w realiach dwudziestolecia międzywojennego. Osoby występując posługują się językiem tak charakterystycznym dla ówczesnej Warszawy i Poznania. Autor zwrócił także uwagę na animozje występujące pomiędzy mieszkańcami tych regionów. Wraz z kolejnymi stronami poznajemy kolejne postaci przewijające się na jej łamach a nie jest to byle kto m. in. Tuwim, Słonimski, Wieniawa, Boy – Żeleński, Kusociński. Pan Lewandowski znakomicie wkomponował je w przebieg całej akcji.
A teraz główny bohater nadkomisarz Jerzy Drwęcki – dociekliwy, nieustępliwy, szarmancki. Jak raz zapaliła mu się lampka iż coś jest nie tak z tym morderstwem to już nie odpuścił. Chociaż różni wpływowi ludzie rzucali mu kłody pod nogi. Skąd my to znamy????
Gorąco polecam wszystkim miłośnikom takich kryminałów ale też tym których interesuje dobra literatura ukazująca tamten okres. Na pewno nikt się nie zawiedzie.
Jest tylko jeden mały minus. Aby dokładniej poznać życiorys nadkomisarza Drwęckiego warto zacząć od pierwszego kryminały gdzie się on pojawia.
Seria z nadkomisarzem Jerzym Drwęckim:
1. Magnetyzer.
2. Bogini z Labradoru.
3. Elektryczne perły.
4. Perkalowy dybuk.
5. Śląskie Dziękczynienie.
Moja ocena 6/6
Książkę zaliczam do wyzwania Historia z TRUPEM.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Recenzja, Wyzwanie czytelnicze

 

Tags:

Dodaj komentarz