RSS
 

„Molekuły emocji” Janusz L. Wiśniewski

09 sty

Molekuły emocji
Autor: Janusz Leon Wiśniewski
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
data wydania: 2009
ISBN: 9788308043639
liczba stron: 122

Do tej pory z twórczością Janusza L. Wiśniewskiego było mi jakoś nie po drodze. Owszem próbowałam no ale nie kończyłam lub jak w przypadku „Samotności w sieci” przemęczyłam – no bo była na topie. I gdyby nie plany mojego dkk na ten rok pewnie nie sięgnęłabym więcej po książki tego autora. Na swoją kolej od jakiegoś czasu czekały „Molekuły emocji”. Książka zawiera siedemnaście tekstów drukowanych na łamach miesięcznika PANI w latach 2005-06. Te opowieści bardzo przypadły mi do serca. Od książki nie mogłam się oderwać. Przeczytałam za jednym podejściem. Szczególnie przypadło mi do serca opowiadanie „Funkcja istnienia” – nawet pojawiła mi się łezka w oku. Może to dlatego, iż nie tak dawno straciłam kogoś bliskiego a tu tak piękna miłość syna do matki.
Autor z dużym znawstwem opisuje zachowania kobiet, potrafi postawić się w sytuacji swoich bohaterów ale także ukazuje inne reali w innych miejscach na świecie. Nie ukrywa swoich poglądów na niektóre tematy i za to duży plus.
Polecam ten zbiorek wszystkim tym, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z twórczością Janusza L. Wiśniewskiego. Może warto zacząć od niego przygodę z twórczością tego naukowca i pisarza.
A na koniec cytat z „Opowieści dworcowej”
„Płakać trzeba w spokoju.
Tylko wtedy ma się z tego radość.
Moja ocena 5,5/6

Książkę zaliczam do wyzwań czytelniczych: Od A do Z, TRÓJKA E – P

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Recenzja, Wyzwanie czytelnicze

 

Tags:

Dodaj komentarz